Preliminary Roster--Botany 301, Spring 2000

Section 501 --- Section 502 --- Section 503 --- Section 504 --- Section 505
Section 501
LAST FIRST CLASS MAJOR
Darby Susan Marie U4 Botany
Devaney Jason Allen U4 WFSC
Elliott Christine Iris, Tristan  U4 WFSC
Fisher Leslie Corbin U4 WFSC
Floyd Terence O'Neal U4 Biology
Gonzalez Annika Marie U4 Biology
Holt Erin Deann, Cricket U2 Kinesiology
Huth Debora Ann U4 WFSC
Hudsonpillar Steven Lowell U4 WFSC
Ivie Amber  U3 Biology
Johnson Charles Douglas U2 WFSC
Jones Kensley Lauren U3 WFSC
Kulow Kristie Gail U4 EDKI
McDonald Lisa Christine U3 Horticulture
Mihalco Rebecca Lynn U4 WFSC
Russell Kristen Nicole U3 Biology
Sanchez Mary Katherine U4 Biology
Spaller Christi Rae U2 Botany
Suggs Jeffrey Glynn U4 WFSC
Tingle Eric Justin U4 Biology
Zeni Ashley Elizabeth U4 Biology

Section 502
LAST FIRST CLASS MAJOR
Burns Frederick Carroll, II, Rick U3 BESC
Conley Joseph Allen, IV, Joey U4 Biology
Davis Johnathan Scott U4 WFSC
Harris Jared Neilon U4 WFSC
Herrmann Melissa Sue U4 Biology
Hutt Jennifer Ann U4 Biology
Jester Linnie Murl, Jr. U4 WFSC
Keck Jenny M U4 WFSC
Martinez Colette Endy U4 AGLS
Miklos Kirstin Charron U3 WFSC
Pallone Joseph Dominick U4 Biology
Ponce Azucena, Susi U3 WFSC
Poteet Cynthia Lynn, Cindie U4 Biology
Rall Ashley Elizabeth U3 WFSC
Salinas Melissa Marie U4 WFSC
Schultze Harry Martin, Jr. U4 Biology
Smith Rebecca Kathleen U2 WFSC
Stachowicz Michelle Debra, Shell U4 WFSC
Vaughan Amber Dawn U4 WFSC
Waterhouse Shannon Lea U4 WFSC

Section 503
LAST FIRST CLASS MAJOR
Albert Amanda Jane U3 WFSC
Alvarez Sonia U4 WFSC
Bui Cat Phuong, Tom U4 Biology
Burkhardt Robyn Lynette U2 GEST
Chambless Michael Travis U3 WFSC
Chastain Jennifer Erin U4 WFSC
Ellis Cliff Martin U4 KINE
Haley Davin Donn U2 WFSC
Hess Lori Joanne U4 Biology
Hopson Cody U3 Biology
Khanbolooki Sanaz U4 WFSC
Lawrence William Samuel U4 Biology
Liska Kristie Lea U4 Biology
McGovern Kimberly Kristin U4 WFSC
Oliver Ashley Michelle U4 Biology
Pieters Stacey Marie U4 WFSC
Rehak Melanie Elizabeth U3 Biology
Rendon Gabriel U4 Biology
Solis Adriana U4 Biology
Stapleton Harry Jerome, IV U4 Biology
Zablosky Cory Glen U3 WFSC

Section 504
LAST FIRST CLASS MAJOR
Bernard Christopher U2 Wildlife Ecology
Blais Carrie-Marie Dawn U4 Biology
Chambless Thomas Scott U3 WFSC
Foshee Bethany Gayle U2 WFSC
Grapevine Jacob Lynn U4 Biology
Hess Marc Frederick U4 WFSC
Jeffcoats Paul Alan U4 WFSC
Jeffress James Clayton U3 Biology
Jones Joshua U4 Biology
Kasprzak Jerry Wayne, Jr. U3 WFSC
Kippels Melissa Miriam U3 WFSC
MacDonald Alec Brandon U3 WFSC
McCreary Ryan Penny U4 WFSC
McMahon Rachael Elizabeth U3 WFSC
Pearce Kristin Noelle U3 Biology
Salladay James Franklin U4 WFSC
Shaw Kimberly Kaye U4 WFSC
Siddiqui Shirene Karen U3 Biology
Smith Virginia Evelyn U4 Biology
Thompson Lindsay Elizabeth U4 EDKI

Section 505
LAST FIRST CLASS MAJOR
Delange Christopher Nicholas U4 Biology
Franks Orlan Henry, II U4 Biology
Hatfield Katharine Rae U4 Biology
Hoyle Rebecca Lynn, Becky U5 Teacher Certification
Klaus Jennifer Lynn U4 English
Mapel Steven Lee U3 WFSC
McElroy Kathleen Marie U4 WFSC
Osborne Melissa U4 WFSC
Reidy Jennifer L. U3 WFSC
Shumate David Arnold U4 Biology
Slack Aaron Tucker U3 WFSC
Smith Charles Stewart, Chad U3 Biology
Van Gheluwe Kristin Danielle U3 Biology

Last Updated on 01/24/2000
By Monique Dubrule Reed